s4a
s4b
s4c
s4d
s4e
Dzisiaj jest: 16.07.2018
Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

E-postcards

See the photo gallery: Slideshow

Statistics

Ostatnie 30 dni: 12121

All visits: 342889

Online users: 15

published: 2016-04-04 08:53:47

1 kwietnia br. w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Dęblinie odbyło się V Forum Samorządów Uczniowskich gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu, które swym patronatem objął Starosta Rycki Stanisław Jagiełło.

Oficjalnego otwarcia forum dokonał Wicestarosta Stanisław Włodarczyk. Z zaproszenia do udziału w forum skorzystały Samorządy Uczniowskie z Gimnazjum nr 2 w Dęblinie, Publicznego Gimnazjum nr 2 w Rykach, Publicznego Gimnazjum nr 3 w Dęblinie, Publicznego Gimnazjum w Leopoldowie, Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie, Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Rykach oraz Liceum Ogólnokształcącego w Rykach i Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Dęblinie, delegując swoich przedstawicieli wraz z opiekunami.

Tegorocznemu spotkaniu towarzyszyło hasło: ,,Społeczeństwo i my, czyli...? '', a jego celem było rozwijanie samorządności i kreatywności uczniów, promowanie idei wolontariatu oraz zacieśnienie współpracy między samorządami i ich opiekunami.

W pierwszej części spotkania młodzież sprawdzała, czy zna rolę i zakres działań przedstawicieli samorządu uczniowskiego i wysłuchała prelekcji przedstawicielek fundacji „Razem możemy więcej" - Urszuli Kardas i Marty Mikusek oraz Ośrodka Pomocy Społecznej w Dęblinie -Sylwii Przybysz i Anety Sztobryn, które przybliżyły nam swoje organizacje, jak i samą ideę wolontariatu. Podziękowały także samorządom za dotychczasowe zaangażowanie i zachęcały nas do dalszej, jeszcze bardziej intensywnej  współpracy.

W drugiej części spotkania każda ze szkół zaprezentowała swoje działania, co w zamierzeniu służyło wymianie dobrych praktyk. Debatowano nad propozycją organizacji przedsięwzięcia wspólnego dla wszystkich szkół.  Uczestnicy forum ustalili, że skupią się na pomocy potrzebującym. Przedstawiciele wszystkich szkół złożyli podpisy pod deklaracją uczestnictwa w happeningu, który zostanie wspólnie zorganizowany w roku szkolnym 2016/2017. Cel i szczegóły akcji zostaną ustalone na kolejnych spotkaniach roboczych, pierwsze odbędzie się już w czerwcu. Pojawiały się także plany, aby kontynuować współpracę na innych polach. Padł między innymi pomysł organizacji wspólnych konkursów, czy też zorganizowania gry terenowej, do udziału w której zostaną zaproszone reprezentacje szkół.

Czytano: 346

go back