Ostatnie 30 dni: 12133

All visits: 342901

Online users: 13

published: 2016-03-23 09:20:30

XV edycja Amatorskiej Ligi Siatkówki w Rykach pod patronatem Stanisława Jagiełły Starosty Powiatu Ryckiego zakończyła się zwycięstwem Kangura Okrzeja. Natomiast IV edycję ALS kobiet zwyciężyła Jakubowa Izba Ryki Kangur wygrał po raz szósty wśród panów, a Jakubowa po raz trzeci w historii rozgrywek.  Najlepszymi zawodnikami XV edycji ALS zostali Krzysztof Mucha (Lotnisko Dęblin) i Dominik Sulej (Kangur Okrzeja), a IV edycji ALS Kobiet Sylwia Mateńka (Jakubowa Izba) i Eliza Zaręba (PG/UKS 9 Puławy).

Kangur Okrzeja po raz szósty został najlepszym zespołem ALS w Rykach w rywalizacji panów. Dla podopiecznych Karola Mroczka był to trzeci finał z Setem Górzno. Kiedy Set po dwóch partiach wygrywał 2: 0 wydawało się, że po dwóch wcześniejszych porażkach zespół prowadzony przez Tomasza Szczęśniaka przełamie kompleks Kangura i w końcu z nim wygra. Niestety dla górznian nic takiego się nie stało. I tym razem górą był Okrzeja.

Dla dziewczyn z Jakubowej Izby Ryki wygrana w tegorocznych zmaganiach jest trzecim tytułem mistrzowskim. W finałowej rywalizacji IV edycji Jakubowa Izba zmierzyła się z PG/UKS 9 Puławy. Pierwszy set wygrany przez obrończynie tytułu 25: 20 pokazał, że puławianki nie czują respektu przed wyżej notowanymi przeciwniczkami. Wygrana UKS-u 25:18 w kolejnej partii potwierdziła ich wysokie umiejętności. Trzecie decydujące starcie to huśtawka emocji i nastrojów po obu stronach siatki. UKS zaczął od trzy punktowego prowadzenia 6:3. Lecz przy zmianie stron Jakubowa prowadziła 8-7 i tego prowadzenia nie oddała do końca tia breaka.

Brązowe medale w tej edycji ligi zdobyły dwie debiutujące w rozgrywkach drużyny z Dęblina: Lotnisko (mężczyźni) i WSOSP (kobiety). Najpierw w żeńskim "dęblińskim" pojedynku o brąz zmierzyły się Libero i WSOSP. Siatkarki Libero, które przed rokiem wywalczyły tytuł wicemistrzyń, w tej edycji musiały uznać wyższość studentek Szkoły Orląt i znalazły się poza podium. Siatkarze Lotniska w pojedynku o najniższy stopień podium w lidze panów nie dali szans EuroColdowi Ryki pokonując ich 3:1.

ALS - wyniki IV edycja Amatorskiej ligi Siatkówki w Rykach pod patronatem Grzegorza

Kapusty, radnego sejmiku województwa lubelskiego

Mecz o 3 miejsce

WSOSP Dęblin|2

Libero Dęblin| 0

| (25:17, 25:18)

WSOSP - Mioduchowska, Bohdziewicz, Nazarek, Wolska, Witkowska, Winiarska, Knop, Daniel, Rosztubowicz.

Libero - Żarłak, Makuch, Ochal, Warchoł, Osiak, Kępka, Kowalczyk, Dobrodomova,  Jędrych, Rybaczek, Gnyś, Gutkowska.

Finał

Jakubowa Izba| 2

PG/UKS 9 Puławy| 1

| (25:20, 18:25, 15:11)

Jakubowa Izba - Miłosz, D. Kępka, M. Kępka, Łukasiak, J. Marek, Mateńka,  Adamczyk.

| (25:15, 25:19, 22:25, 25:19)

Eurocold - Bigora, Hejduk, Jaśkowski, Jaguś, Łagodziński, Maros, Piątek, Kaczmarczyk, Wnuk.

Lotnisko - Mróz, Fotyga, K. Mucha, Dzido, Ochal, Juchnowicz, Fijałkowski, Woch, Chodara, Woźniak. Trener: Robert Tałaj

Finał

Kangur Okrzeja|3

Set Górzno| 2

| (18:25, 23:25, 25:22, 27:25, 15:13)

Kangur - R. Olek, Jędrys, Ochnik, Sulej, Wachnik,Białek, K. Całka, Pawlak, A. Całka, Michalak. Trener: Karol Mroczek.

Set - M. Banaszek, C. Banaszek, Ziomek, Antonik, Sekuła, Makulec, Bogusz,  Filiks,  Robakowski, Malczewski, M. Mucha. Trener:Tomasz Szczęśniak.