s4a
s4b
s4c
s4d
s4e
Dzisiaj jest: 16.07.2018
Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

E-postcards

See the photo gallery: Slideshow

Statistics

Ostatnie 30 dni: 12144

All visits: 342912

Online users: 13

published: 2015-11-09 14:49:48

5 listopada w I Liceum Ogólnokształcącym im. M. Skłodowskiej-Curie w Rykach odbyła się kolejna, bo już czwarta wizyta studyjna młodzieży z Izraela.

Ryckie liceum przyjmuje corocznie gości ze szkoły ELDAD w Netanii. Tym razem przyjechało kilkudziesięciu uczniów razem ze swoimi nauczycielami - łącznie ponad 100 osób. Spotkania polsko -izraelskie to część działań w ramach programu „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów”, do którego szkoła przystąpiła 4 lata temu. 

Od tamtego czasu, co roku jesienią w liceum w Rykach odbywają się kilkugodzinne spotkania młodzieży. Szkolnym koordynatorem działań jest nauczycielka j. polskiego Małgorzata Grzelak.

Tegoroczny scenariusz do granic możliwości wypełnił 3-godzinne spotkanie: licealiści przywitali gości piosenką, następnie odbył się warsztat dotyczący przeszłości Ryk, a następnie był czas na kawę i herbatę, luźne rozmowy, zdjęcia oraz wspólną zabawę. Największe zainteresowanie wzbudziła część taneczna. Polacy pokazali układ „poloneza”, „belgijki” i zaprosili do zabawy gości z Izraela. Wszyscy świetnie się bawili. Zwyczajem stało się, że goście otrzymują drobne upominki, które ufundował organ prowadzący -Starostwo Powiatowe.

Przygotowanie spotkań to praca zespołu wielu nauczycieli- głównie anglistów - którzy prowadzą warsztat, nauczycieli wych. fizycznego - którzy przygotowują układ taneczny i innych zainteresowanych tematem.  Do współpracy rokrocznie zapraszani są angliści z sąsiednich szkół ponadgimnazjalnych.

Spotkania młodzieży w liceum w Rykach dowodzą, że młodość nie zna granic narodowych, kulturowych czy religijnych. Uczestnicy spotkań potwierdzają, że co roku świetnie się bawią. Wizyty Izraelczyków uczą akceptacji, tolerancji i pozwalają sprawdzić w praktyce umiejętności językowe.

                                                                                                        Koordynator Małgorzata Grzelak

Czytano: 232

go back